Genel

Zaman kaybettiren 10 teknoloji efsanesi!

23 Mayıs 2012

Yıllardır kulaktan kulağa dolaşan ve doğru olduğu sanılan bu “bilgiler” aslında sadece yalanmış!

Teknoloji dünyasında düzenli olarak kulağımıza gelen şeylerden biri de hayali, yanlış bilgiler. Kulaktan kulağa dolaşan ve arkadaşlarımıza yaydığımız bu bilgiler, zaman kaybından öte bazen cihazlarınıza zarar bile verebiliyor. İşte en çok rastlanan teknoloji efsanelerinden bazıları.
Microsoft Windows ME
10. Daha iyi donanım özellikleri = Daha iyi cihazlar: Yeni bir PC satın almak için bir sonraki işlemcinin çıkışını bekliyorsanız, boş yere bekliyor olabilirsiniz. Bugün işlemciler, birçok kullanıcının ihtiyacından daha fazlasını sunuyorlar. Daha fazla RAM‘e sahip bir Android bekliyorsanız, bu durumda da boşa zaman geçiriyor olabilirsiniz.
Palm Foleo
9. Kayıpsız müzikler MP3’den daha iyi duyuluyor: MP3 ile kayıpsız ses biçimleri arasındaki farkı sadece dikkatli bir dinleme ile duymayabilirsiniz. Bunun için iyi bir hoparlöre ve belirli tür bir müziğe (klasik veya jazz gibi) ihtiyacınız vardır. Bu, tabi ki FLAC dosyalarınızı çöpe atmanız gerektiği anlamına gelmiyor. FLAC’larınızı ileride farklı bir biçime dönüştürmede kullanabilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply