Bilgisayar, Genel, Google, Grafik Tasarım, Makaleler, Photoshop, Web Tasarım, Yararlı Bilgiler

Google Görsel Aramalarında Ön Sıralarda Çıkmak

24 Mart 2012
GoogleLogoOnWall thumb Google Görsel Aramalarında Ön Sıralarda Çıkmak

GoogleLogo

Google aramalarında ön sıralara çıkmak için bir çok webmaster arkadaş ve kurumlar oldukça çok emek harcıyor , bunun yanında bir diğer önemli husus “Google Görseller” aramalarında yer almak.Çünkü ziyaretçilre,bir resim aratmak istediğinde ilk tercih ettiği kısım bu kısım oluyor.Önemli bir aramada (özellikle ünlülerin resimleri gibi..) ilk sırada yer alırsanız çok büyük bir ziyaretçi topluluğunu sitenize çekmiş olursunuz.

Sitenizdeki resimlerin Google Görseller sayfasında ilk sıralarda çıkmasını istiyorsanız sitenizde kullandığınız resimlerin çözünürlüğünü büyük tutmalısınız. Dikkat ederseniz ilk sırada yer alan resimler genellikle 1024×768 çözünürlüğünde oluyor. Bu durumda siz de üst sıralarda çıkmasını istediğiniz resimlerin çözünürlüğünü büyük yapmalısınız. Ancak unutmamalısınız ki bu aşırı miktarda Bandwidth tüketecektir. Bu yüzden böyle bir işe girişmeden önce sitenizin Bandwidth’inin yeterli olup olmadığına bakın. Aksi takdir siteniz suspend olabilir ve sıralamanızda düşüş yaşayabilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta da alt tagı. Resimlerinizde kesinlikle alt tagını kullanmalısınız ki Google o görselin ne olduğunu anlayabilsin. Aksi takdir o Google için isimsiz bir bebek gibi olabilir.

Asıl önemli olan nokta ise resimin isimi. Resimin isimi kesinlikle sizin yükseleceğiniz kelime olmalıdır. Örneğin yükseleyeceğiniz kelime Türk Bayrağı ise resimin adı turk-bayragi.jpg gibi olmalıdır. Aksi takdir hiçbir şekilde yükselemezsiniz. Genellikle çoğu sitede resimler haber_detay45.jpg vs. gibi isimlendirilir. Ancak hiç kimse gidip de Google Görseller aramasında haber detay 45.resim diye aratmayacağından bunun hiçbir faydası olmayacaktır.

Ayrıca şimdi ben bu çalışmaları yaptım ama Google Analytics görsellerden gelen kullanıcıyı hit olarak sayılmıyor ki.. dediğinizi duyar gibiyim. Evet haklısınız Google Görsellerden gelinlere sadece resimi açıyor bu da ziyaretçi olarak sayılmıyor. Ancak sayfanıza ekleyeceğiniz bir kod sayesinde Google Görsellerde arama yapıp sizin resminize tıkladığı anda resmin olduğu sayfanın açılmasını sağlıyor. Böylece Google Görsellerden gelen ziyaretçiyi hite çevirmiş oluyorsunuz. Bu işlemi yapmanızı sağlayacak kod;

<script type=”text/javascript”>// <![CDATA[
if (top.location != self.location) top.location = self.location;
// ]]></script>

 

You Might Also Like

20 Comments

  • 2matters 26 Ocak 2023 at 04:54

    1makeshift

  • sz dating seiten 08 Şubat 2023 at 12:44

    plenty fish date site https://freewebdating.net/

  • free online 08 Şubat 2023 at 17:27

    online dating sites https://sexanddatingonline.com/

  • Leave a Reply