Makaleler, Photoshop, Php, Sql Server, Windows 7, Windows Server 2008, Yararlı Bilgiler

Microsoft Windows Server 2008 R2’nin Sadece 64 Bit Olmasının Avantajları

03 Mayıs 2012
      

 32 bit ve 64 bit aslında işlemcinin (CPU) bilgileri derlemesi ile alakalı bir özelliktir.Windows Server 2008 R2'yi çalıştırabilmeniz için işlemcinizin 64 bitlik olması gerekmektedir.Windows işletim sisteminin 64 bit sürümü büyük miktarda rasgele erişim belleğini RAM tanır, 32 bit sistemden daha verimlidir.
64 bit kullanmanın avantajları;
 64-bit bir bilgisayar 32-bit bir bilgisayarın iki katı kadar bilgi işleyebilir ve önemli miktarda daha fazla rasgele erişim belleğine (RAM) sahip olabilir. Video, büyük veritabanı aramaları veya karmaşık hesaplamalar ve büyük miktarda bellek gerektiren oyunlar ve başka programlarla çalışıyorsanız, 64-bit bir bilgisayar iyi bir seçim olabilir. Ancak, 32-bit bir bilgisayar da çoğu programla çok iyi çalışır. Örneğin, elektronik tablo programları, web tarayıcıları ve sözcük işleme programları, 32-bit ve 64-bit bilgisayarlarda hemen hemen aynı hızda çalışır.
Windows Vista'nın 64-bit sürümlerini çalıştıran programlar, gerek donanım sürücüleri gerekse 64-bit programlar varsa daha iyi performans gösterir. Aşağıdaki program türleri 64-bit Windows Vista sürümlerinde daha iyi performans gösterir:
•Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) yazılımı
•Resim ve video düzenleme programları
•Oyunlar ve karmaşık hesaplama gerektiren diğer programlar
•Büyük veritabanlarına erişip bunlarla çalışan programlar
•Belleğe büyük miktarlarda veri kaydeden video kaydetme ve analiz programları

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply